Posted 1 month ago

Încă de la începutul istoriei, principalul motor economic a fost sectorul zootehnic, din acest motiv suntem mândri să recrutăm în exclusivitate, un Techincal Sales Representative @Moldova experimentat atât pe segmentul monogastricelor, cât și pe partea de rumegătoare, care să acopere județele BC, VS, NT, IS, SV, BT, pentru o companie producătoare a unei game largi de furaje complete și complementare, destinate tuturor speciilor și categoriilor de animale.

Dacă ești inginer zootehnist sau medic veterinar, ești localizat în mijlocul zonei de interes și ai experiență dovedită pe partea de vânzări și nutriție animală, acum este momentul să te alături unei importante companii care face parte dintr-unul din cele mai dinamice grupuri la nivel regional cu capacități de producție locale.

Principalele responsabilități ale acestei poziții sunt:

– Comercializarea produselor companiei către fermele zootehnice (B2B) și distribuitorii din zona alocată;

– Administrarea, dezvoltarea și fidelizarea portofoliului actual de clienți;

– Identificarea de noi clienți și creșterea cotei de piață în zona alocată;

– Urmărirea fluxului de comenzi și a încasării facturilor aferente produselor vândute;

– Abordarea ambelor segmente de crescători de animale: monogastrice și rumegătoare;

– Consultanță tehnică privind utilizarea produselor companiei și colectarea feedback-ului de la clienți privind rezultatele obținute de aceștia pe parcursul diverselor cicluri de producție;

– Colectarea permanenta din piață a informațiilor legate de politicile și ofertele comerciale ale concurenței;

– Monitorizarea vânzării și promovării produselor de către distribuitori, furnizarea materialelor promoționale către aceștia, urmărirea respectării condițiilor contractuale agreate.

Candidatul potrivit are:

– Studii superioare de specialitate finalizate: zootehnie sau medicină veterinară;

– Experiență de minim 5 ani, dovedită în comercializarea soluțiilor pentru nutriția animală;

– O bună cunoaștere a clienților potențiali din zona alocată (ferme zootehnice);

– O bună cunoaștere a ciclurilor de producție din zootehnie în funcție de specia și categoria de animale;

– Permis auto categoria B și un bun utilizator de Microsoft Office (Excel, PowerPoint, Outlook, CRM);

– Disponibilitate pentru deplasări în zona alocată.

Se oferă un pachet salarial atractiv, cu o bază fixă competitivă și o componentă variabilă pe măsura performanțelor obținute.

Vino în procesul nostru ACUM, aplicând confidențial la claudiu.novac(a)agxecutive.com / 0743.488.022 sau distribuie acest anunț în lista TA de contacte profesionale calificate!

#ExecutiveRecruitment #TechnicalSalesRepresentative #Agribusiness #Zootehnie #Furaje #Agxecutive

A valid phone number is required.
A valid email address is required.