Posted 1 month ago

Dacă agricultura ne pune la masă, legumicultura ne face masa mai gustoasă.

La Agxecutive s-a copt oportunitatea verii. Suntem în cautarea unui Director Comercial @ România și Moldova, pentru unul dintre cei mai importanți jucători din legumicultura românească, cu capacități proprii de cercetare si dezvoltare a semințelor, dar si cu activități comerciale în 16 țări, ce se adresează fermierilor profesioniști.

Principalele responsabilități ale poziției:

  • Coordonarea forței de vânzări în teren, dar și disponibilitate de a se îndrepta personal către clienții cheie din principalele zone legumicole.
  • Cunoștințe tehnice avansate pentru a susține vânzarea consultativă, cât și pentru a oferi suport post vânzare.
  • Responsabilități administrative prin care supervizează bugetul, costurile, vânzările și profitabilitatea.

Candidatul potrivit deține:

  • Experiență probantă de minim 5 ani în vânzarea de semințe pentru legumicultură sau un alt business conex, legat de fermierii mari (key accounts).
  • Studii superioare absolvite în horticultură sau agricultură.
  • Disponibil la călătorii în proporție de 80% la nivelul României, dar și al Republicii Moldova.

Pachetul de compensații și beneficii cuprinde toate elementele pentru ca motivația viitorului Director Comercial să rămână la cele mai înalte cote de-a lungul întregului an și pentru a atinge performanța scontată.

Aplică ACUM confidențial la gabriela.constantin(a)agxecutive.com / 0727.426.243 sau diseminează acest anunț în lista ta de contacte profesionale calificate.

#ExecutiveRecruitment #DirectorComercial #Agribusiness #Legumicultura #Agxecutive

A valid phone number is required.
A valid email address is required.